• Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Kontakt
PaedDr. Oľga Švedová
  Dargovská 326
  094 13   Sačurov
 
5/5
 ShoutBoard
kniznicavt:  Deti v Hornozemplínskej knižnici sa nielen vzdelávali, ale aj zabávali.
RNDr. Marta Megyesiová:  Stretnutie s našimi prvákmi a štvrtákmi bolo veľmi podnetné pre deti, ale aj pre nás zúčastnených "divákov". So záujmom som sledovala obrovskú schopnosť zaujať a motivovať malé detí. Prežili sme úžasné predpoludnie. Ďakujeme!
 1 / 25 
 Udalosti
QR code

Základná škola Sačurov - zážitkové čítanie.

  • Pridané: 23.05.2018   |   63 čítaní / zobrazení
Prvá hodina zážitkového čítania patrila prvákom. Pracovali sme s  knihou Pamätníček prváka, v ktorej sú veľmi pekné ilustrácie Ľubice Švedovej. Abecedu už ovláda každý žiak, takže samy čítali básničky z knihy.  
Texty básničiek sme dramatizovali, deti pridelené role hrali veľmi presvedčivo. Básničku na prvé písmeno v abecede -A- vylepšila svojimi veršami práve  zástupkyňa školy PaedDr. Jana Humeníková, ktorá je tiež autorkou knihy pre detí - Belasý zvonček. Básničku sme si aj zaspievali, rovnako ako aj Čerešničky a Citrón, cesnak, cibuľa.
V snahe vytvoriť možnosť  variability učenia abecedy,  pripravujem pre prvákov aj Spievanú abecedu. 
Nechýbali ani pohybové aktivity, hodina ubehla veľmi rýchlo. Učenie hrou deti zaujalo. Mala som z nich radosť.


Druhá hodina patrila štvrtákom.
Zamerali sme sa na liečivé bylinky. Rozprávku Sloboda čítal veľmi pekne žiak štvrtého ročníka  a zároveň sme ju dramatizovali pridelením postáv z rozprávky jednotlivcom. Štvrtáci sú naozaj výborní herci. V tejto rozprávke bola ukrytá liečivá bylina pľúcnik lekársky. Pesnička Skvelí kamaráti umožnila žiakom predviesť tanečné kreácie, ktoré boli spontánne a veľmi zaujímavé. Niektoré ďalšie liečivé byliny a ich účinky sme spoznávali cez ďalšie pesničky. Mňa, ako autorku pesničiek, veľmi potešili.
Ďakujem žiakom, triednym učiteľom  a organizátorom za veľmi pekné dopoludnie bohaté na pekné zážitkové učenie.          Viac fotografii z akcie nájdete vo fotogalérií.

  • reagovať   |   176.61.243.***   |   26. máj, 22:50zs_sacurov
    Stretnutie detí s pani spisovateľkou bola jedna z veľmi vydarených aktivít.Knihy sa im veľmi páčili. V Pamätníčku prváka sa spoločne sa túlali abecedou, zahrali sa na šantiace zvieratká a s chuťou si aj zaspievali. Štvrtáci zas zážitkovým učením spoznávali silu liečivých rastlín a so záujmom si prezreli všetky autorkine ilustrácie, hádanky aj pexesá. Ďakujeme a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutia! Vedenie ZŠ Sačurov

Ďakujem