• Podeľte sa o pozitívnu skúsenosť z našej spolupráce a odporučte nás Vašim známym a priateľom:
 Kontakt
PaedDr. Oľga Švedová
  Dargovská 326
  094 13   Sačurov
 
5/5
 ShoutBoard
kniznicavt:  Deti v Hornozemplínskej knižnici sa nielen vzdelávali, ale aj zabávali.
RNDr. Marta Megyesiová:  Stretnutie s našimi prvákmi a štvrtákmi bolo veľmi podnetné pre deti, ale aj pre nás zúčastnených "divákov". So záujmom som sledovala obrovskú schopnosť zaujať a motivovať malé detí. Prežili sme úžasné predpoludnie. Ďakujeme!
 1 / 25 
 Udalosti
QR code

Deň vody sme si spolu pripomenuli so žiakmi tretieho a štvrtého ročníka ZŠ Sačurov dňa 22.3.2019

  • Pridané: 08.04.2019   |   13 čítaní / zobrazení
Pre žiakov som si pripravila rukopisy Kolovrátok a Trapasoviny. Mohli porovnať vydané knihy a rukopis. Rukopis je kniha pred vydaním, bez korektúry, bez ilustrácií, čiže do finálnej knižnej podoby ešte sa na nej bude pracovať. Spisovateľ pred dokončením ju musí prečítať veľa krát, opravovať gramatické chyby a využíje aj pomoc odborníkov.  Nasledujú ilustrácie. Do knihy Kolovrátok pripravuje ilustrácie Mgr. Jozef Tušim, ktorý prv než sa stal učiteľom, bol tiež žiakom ZŠ Sačurov.  
Venovali sme sa podrobnejšie príbehu z knihy  Kolovrátok s názvom Kóšer. V jednom príbehu sú spojené tri udalostí, ktoré sa neudiali naraz, ale spadajú do rokov 1930, 1950 a 1960. Všetky sa odhrali v obci Sačurov. Mená postáv sú zmenené .
Orientovať sa v texte pomáhala pani zástupkyňa, herci sa zhostili svojich úloh na výbornú. Zahrali si tri scénky. 
Po zime zurčiaca voda v potokoch oznamuje príchod jari. Spoločne sme sa naučili pesničku Jar je tu. Tancom, spevom a hrou na jednoduché hudobné nástroje pieseň v ich prevedení dostala plastický rozmer - radosť z jari. Ďakujem organizátorom besedy a žiakom za príjemnú a tvorivú atmosféru.
    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    Ďakujem